1-1-300x145 Blended learning: як навчати ефективно та якісно

 

Коли щось традиційно складається, його важко змінити на щось нове. Це стосується традиційного навчання, невід’ємною частиного якого є соціалізація та навички спілкування. Але останні 5 років популярним стає навчання за допомогою електронних ресурсів. Очікується, що в майбутньому подібні платформи, сервіси та додатки зіллються в єдине ціле. А поки що таке поєднання має назву Blended learning.

 

Blended learning? Що це?

Близько 30 років тому цей термін з’явився в корпоративному середовищі. А ще у 80-х роках минулого століття усім відома американська корпорація по виробництву космічної та воєнної техніки Boeing знайшла спосіб підвищення кваліфікації своїх працівників без відриву від процесу роботи. Що ж вона зробила? Все досить просто. Працівникам дали можливість прослуховувати компакт-диски та переглядати відеофільми. Крім того, ідея сподобалася бізнес-школам, які почали проводити онлайн-курси для людей, які не мали часу для проходження їх у класах.

Після такої новинки, здавалося, що от-от і традиційні моделі вивчення відійдуть у минуле. Адже, таке навчання досить зручне: не потрібно витрачати час на дорогу та  просиджування в бібліотеках. Всі ресурси доступні в мережі, на будь-яке питання можна отримати відповідь.

 

Але не все стається так, як ми думаємо. Жива комунікація відіграє надзвичайно важливу роль. І навички, такі як соціокультурні та мовні, які людина отримує завдяки спілкуванню, надзвичайно цінні.  І завдяки електронному навчанню досягти цього важко.

Взагалі, термін походить з англійської і означає «змішувати», що і пояснює значення цього типу навчання. Тобто поєднуються дві моделі, як кажуть 50 на 50: студент спілкується з викладачем очно і частину матеріалу вивчає сам, використовуючи інформаційні технології.

Популярність цьому поняттю приніс вихід книги «The Handbook of Blended Learning: Global Perspectives, Local Designs» Кетріса Бонка у 2005 році.

 

 

Чим Blended learning відрізняється від звичайних занять?

Це не дистанційне навчання і не традиційне. Тут головне – розвиток в групі, ви стаєте частиною єдиного цілого.

За статистикою, найбільшою популярністю така методика користується у США. У 2000 році 45 тисяч американських студентів користувалися саме нею, а у 2009 році цифра збільшилася до 3 млн. Очікується, що у 2019 році у США половина всіх шкільних уроків проводитиметься таким чином.

 

 

Існують 6 моделей такого навчання:

  • FacetoFace Driver: матеріал передається безпосередньо вчителем, а електронні ресурси – засіб закріплення знань.
  • Online Driver: учень опановує матеріал самостійно, але за необхідності може проконсультуватися з вчителем.
  • Flex model: навчання проводиться онлайн, вчитель – керівник процесу, усі питання, які виникають, учень може обговорити особисто з вчителем або в групах.
  • Rotation model: чергування очного і онлайн-навчання.
  • Self-blend: навчання відбувається традиційно, але якщо є інтерес до певних предметів, вони можуть проходити додатковий онлайн-курс.
  • Online Lab: проведення експериментів в спеціальних програмах і на сайтах, але в приміщеннях навчальних закладів і під контролем вчителів.

 

 

Які переваги Blended learning?

  • Гнучкість навчального процесу. Ви можете отримати консультацію у викладача з іншого університету, школи та й взагалі з іншої країни. Ви можете відвідувати мастер-класи не виходячи із дому, знайти потрібний підручник онлайн.
  • Відкритість навчання. Студенти можуть самостійно вибирати навчальні програми, інтенсивність, методику та форму оцінки знань. А здаючи екзамени комп’ютеру, буде важко списати, тому знання будуть якісними. А також студенти мають можливість підтримувати зв’язок з викладачами майже цілодобово.
  • Індивідуальний підхід. Завдяки великій кількості програм, що існують онлайн, у студентів є широкий вибір можливостей навчання. Тому враховуючи особисті побажання, можна розвиватися в тій сфері, до якої лежить душа.
  • Самостійність. Чудова школа для тих, хто прагне стати самостійним та незалежним. Вміти розпоряджатися часом, справлятися з обставинами та стати дисциплінованим – запорука успішного навчання.
  • Мотивація. Бажання навчитися чомусь новому швидко та якісно мотивує студентів до таких досягнень. Саме методика Blended learning допомагає досягти цього.

 

За матеріалами lifehacker.ru.

 

Читайте також “Вчитись доступно: ТОП 5 ресурсів для самонавчання”.