sysadmin_day-300x145 Привітання з Днем системного адміністратора

Як же все-таки добре, що в 2009 році Теду Кекатосу, системному адміністратору

з Чикаго, попався на очі рекламний розворот в журналі. Рекламувався новий принтер компанії HP – LaserJet 4000. На ньому вдячні за установку нових принтерів співробітники несли сисадміну квіти і кошики фруктів.

 

Тед надихнувся цією рекламою і вирішив: системним адміністраторам потрібен свій день в календарі. Випав він на останню п’ятницю липня. Цей день настав – вітаємо вас, хлопці!

 

Дякуємо, що бережете наші комп’ютери та мережеве обладнання. Спасибі, що завжди відзиваєтесь і допомагаєте нам навіть з самими нестандартними запитаннями. Спасибі, що обрали цю професію і допомагаєте бізнесу зростати. Та й просто дякуємо, тому що ви —  класні <3

 

Замість «бородатих» віршиків-поздоровлень, ми склали для вас добірку відомих (і не дуже) хак-пранків і хакерських атак. Сподіваємося, це підніме вам настрій і ще раз покаже, наскільки ваша робота важлива. Enjoy!

 

  1. Помста сервісу Spamhaus

У 2003 році компанію Spamhaus «накрило» найпотужнішою DDoS-атакою. Серверів доводилося приймати до 300 гігабіт даних в секунду з різних джерел. Кажуть, атака була настільки сильною, що в окремих куточках планети інтернет не працював кілька годин. Всьому виною – список відомих хакерів і джерел спаму, який склали фахівці Spamhaus. Є думка, що таким чином помстилися ті, хто потрапили в список.

 

  1. Крадіжка баз даних Sony Playstation

У 2011 році група хакерів Lulzsec зламала базу даних Sony і виклала в загальний доступ особисті дані 77 000 гравців. На щастя, ці дані не були продані і не були використані на шкоду. Є теорія, що метою цієї атаки було показати вразливість системи її власникам. Ще рекомендуємо почитати про угруповання Lulzsec. Там дуже цікаво.

 

  1. «Годзілла атакує! Повертай назад! »

Це скоріше Пранк або продумана PR-акція, але все ж кумедна. У 2014 році на придорожніх електронних табло Сан-Франциско з’явилися написи «Годзилла атакує!» І «Повертайте назад!». Серйозних наслідків, звичайно ж, не було: хіба що невелика сум’яття на дорогах. Найцікавіше, що саме в цей же час в кінотеатрах показували фільм «Годзілла». Збіг?

 

  1. Моріарті в Київському метро

15 січня 2016 року у моніторах у вагонах поїздів з’явилася фотографія професора Моріарті з серіалу «Шерлок». Метрополітен тоді заявив, що «зображення Моріарті – не їхніх рук справа і що зараз триває розгляд».

 

І так, ще раз спасибі, що ви є у нас!