Top-frilans-birzhi-300x145 Вільне плавання: Топ фріланс-біржі IT

Переваги фрілансу неможливо недооцінити: ви працюєте вдома, складаєте самостійно свій графік, вас ніхто не контролює, головне – слідувати дедлайнам і вчасно виконувати всі завдання. Фріланс ідеально підійде новачкам у сфері ІТ. На біржах вільного плавання можна знайти завдання різного рівня складності і вибрати те, що ви взмозі виконати.

 

Думаючи про відчалювання в океан фрілансу, прийміть до уваги недоліки такої форми роботи:

  • Нестабільність – замовлень може бути багато, а може і не бути взагалі.
  • Конкурентність – ринок фрілансу зростає кожнен день.
  • Мала платня на перших етапах – для замовника головною в роботі є якість. Деякий час доведеться працювати за невисоку плату, поки не напрацюєте могутній досвід та професіоналізм.

 

 

Існує безліч сайтів, де можна спробувати себе у ролі фрілансера. IT Education Academy підготувала для вас список топ фрілансбірж, які допоможуть вдало розпочати карєру у сфері IT.

 

Ресурс призначений для всіх, хто має бажання спробувати себе у фрілансі. Для початку ви створюєте свій профіль. Вказуйте якомога більше інформації про себе, щоб привернути увагу клієнтів. Потрібно писати і про сертифікати, які ви маєте. Якщо ж такі відсутні, то вам пропонується тест на визначення вашого рівня компетентності. Тест можна складати кожного місяця. Так формується ваш рейтинг, який буде ключовим елементом для замовника.

 

Одна з головних вимог – знання технічної та розмовної англійської. Зареєструвавшись, ви пройдете співбесіду по Skype, а також онлайн-тест по кодуваннню і ще одне додаткове завдання онлайн. Після успішно пройдених етапів відбору ви автоматично стаєте фрілансером і можете починати працювати. Платформа Toptal – закрита спільнота, і потрапити сюди можна тільки через відбір.

 

Ще одна біржа, де потрібно пройти звичайну реєстрацію. Після цього можете одразу працювати! Тут висока конкуренція, тому потрібне вміння продати «гіг». Так називають проекти, які ви можете виконувати. Будьте готові, що на початкових етапах ви зароблятимете скромні суми.

 

Один із перших сайтів, який запропонував віддалену роботу. Платформа підходить для початківців, хоча професіонали тут теж знаходять для себе проекти. Для того, щоб взяти проект прийдеться платити «біди». 1 бід – $0,25. Для того, щоб саме вас обрали для виконання проекту, прийдеться витримати високу конкуренцію. Для цього потрібно мати високий рейтинг та показати замовнику свої потенційні можливості.

 

Всього 5 хвилин реєстрації і ви – фрілансер! Для початку користувачу надається можливість протестувати пробну версію сайту, але взятися за серйозний проект одразу не вийде, тому що за користування платформою потрібно платити 10$ на місяць. Далі формується рейтинг, завдяки якому ви будете конкурувати на ринку фрілансу.

 

Англомовний ресурс, заснований у Великобританії. Володіння англійською мовою, звичайно, вітається! Сайт підходить людям, які вміють якісно виконувати завдання і розуміють, що від них вимагається. Особливість платформи в тому, що проекти перевіряються на якість кураторами, що спрощує роботу, і вашу, і замовника. Конкуренція досить висока. Якщо ви невпевнені у своїх можливостях, варто починати роботу з простіших проектів. Поступово братися за складніші і досягати нових вершин.

 

Для тих, хто з англійською зовсім не на “Ти”, пропонуємо російськомовну платформу фрілансу. Все що вам потрібно – зареєструватися. Тут існує декілька способів заробітку. Один із них – участь у конкурсах. За кращу роботу переможець отримує грошову винагороду. Ще один досить популярний вид прибутку – заявки на проекти. Ви обираєте ті, які вам підходять і залишаєте заявку. Після цього замовник обирає того, хто йому підходить, і приймає заявку.

 

Тож якщо:

  • вам набридли офісні стіни;
  • вільний робочий графік – те, до чого прагне ваша душа;
  • не хочете чути докорів зі сторони керівництва;
  • бажаєте отримувати заробітну плату за виконану роботу, а не за просиджування в офісі,

тоді фріланс точно для вас!

 

Недарма кажуть: «Знайди роботу до душі, і тобі не доведеться жодного дня працювати у житті». Зробіть своє ремесло своїм хоббі та насолоджуйтеся ним кожну хвилину.