ssh_0814-300x200 UA.SC 2019 — четверта щорічна конференція з IT-безпеки

Згідно з даними, представленими на World Economic Forum, кіберзлочинність щорічно генерує близько 1,5 трильйонів доларів. До 2020 року цей показник досягне 8 трильйонів доларів. Мабуть, декілька років тому ніхто й подумати не міг, що кіберзагрози опиняться на другому місці серед 10 глобальних ризиків для бізнесу. Утім, у звіті Regional Risks for Doing Business 2019 зазначають, що кібератаки стали небезпечнішими за безробіття та фінансову кризу.

Щороку завдяки експертам IT-безпеки з’являються дедалі новіші рішення та підходи до протистояння зловмисникам. 14 листопада продукти виробництва кращих світових вендорів були представлені на четвертій щорічній всеукраїнській конференції з IT-безпеки UA.SC 2019.

Цього року різні потоки конференції формувалися довкола найбільш актуальних завдань IT-безпеки 2019-2020 років: вибудовування SOC, anti-fraud рішень та захисту loT.

Вибудовування SOC. В Україні не багато хто міг би похвалитися якісно вибудованим SOC, але навіть ті, що можуть, не припиняють працювати над його оптимізацією та модернізацією. Цей напрямок був упроваджений для тих, хто займається питаннями кіберзахисту комплексно та відповідно до ліпших світових практик. Програма була наповнена прикладами реалізації процесів моніторингу, виявлення та реагування на загрози.

Учасники конференції дізналися, як боротися з фішингом, скільки здатен проыснувати захист веб-ресурсів, а також які нові інструменти зроблять їхні бізнеси безпечнішими. У залі SOC виступали експерти Qualis, Check Point, Cisco, Trend Micro, Palo Alto Networks, Soc Prime, IBM Security та Huawei. Окрім цього, можна було дізнатися про технології Fudo Security і Fidelis (про них розповіли фахівці з Oberig IT) та про рішення Exabeam, представлені доповідачем з NWU. У свою чергу генеральний директор Corewin презентував продукт Acunetix.

Anti-fraud рішення. Повернемося до теми 10 глобальних ризиків для бізнесу. На 6 місці в списку потенційних загроз знаходиться шахрайство. Про те, як боротися та протидіяти йому, розповіли представники Національного банку України, Департаменту кіберполіції Національної поліції України, IBM Security, Integrity Vision та Stealthmail. Спікер компанії представив їхню власну інформаційно-аналітичну систему на базі продукту IBM. Про продукт F5 Networks розповів їхній офіційний дистриб’ютор — БАКОТЕК.

Захист IoT. Оскільки інтернет речей став невіддільною частиною нашого світу, а використання технологій IoT активно збільшується, цим стали користуватися зловмисники. Рішеннями щодо захисту IoT на потоці поділилися фахівці IBM Security, Check Point, Cossack Labs та BDO. Спікер від Softprom by ERC представив продукт компаній Indegy та Cyberbit, а експерт з БАКОТЕК розповів про технології Cyber X.

Нововведенням на UA.SC стала зона “Мозкового центру”, у рамках якої кожен вендор представив лабораторії з практичною демонстрацією власних рішень. Загалом на локації було 12 столів від різних вендорів, за якими одночасно працювали групи від 4-5 людей. Тут учасники конференції старанно аналізували деталі продуктів, вивчали головні принципи їхньої роботи та переконувались у їхній ефективності, виходячи з результатів лабораторних робіт.

Інформаційну підтримку конференції забезпечила чат-бот платформа IBS, розроблена компанією Integrity Vision. Буквально за два кліки можна було скласти маршрут до місця проведення конференції, ознайомитися з розкладом, записатися на цікаві доповіді та лишити свої побажання. Крім того, користувачі чат-боту взяли участь у вікторині, за результатами якої найбільш ерудовані знавці IT-безпеки отримали цінні призи.

З кожним наступним роком відвідуваність конференції зростає. Цього разу майданчик об’єднав близько 500 людей, серед яких були представники найрізноманітніших галузей економіки України. Найбільша частина гостей належала до IT-сфери — 36%. 17% аудиторії представляли фінансовий сектор. Завершують трійку виробничі організації — 9%. Четверте місце списку розділили підприємства держсектору та енергетики — 8%, а от представники ритейлу склали лише 4,7% від загальної кількості організацій. Решта компаній, що займаються консалтингом, страхуванням, медіа та іншими видами діяльності, посіли 1-3% від загальної кількості учасників конференції.

Світові тенденції свідчать про те, що цікавість до кіберзахисту активно зростає: дедалі більше компаній починає приділяти увагу IT-безпеці. Покладаючись на потреби ринку, цього року Integrity Vision додала два нових напрямки та зону воркшопів, і зібрала на заході ще більше фахівців з різних галузей.

«Вочевидь, кількість проблем, пов’язаних з кіберзлочинністю, надалі зростатиме. Дані, якими сповнені сучасні компанії, можна назвати нафтою або медом для “веселих ведмедиків”, які прагнуть їх отримати. У цій грі виживуть лише ті, хто якісно захищатиме свій мед. У свою чергу ми з радістю допоможемо таким компаніям».

Олег Половинко

керівник департаменту кібербезпеки Integrity Vision