IT-сфера в Україні продовжує впевнено рухатися вперед. За останні чотири роки український ринок IT-кадрів збільшився в два рази, а це — майже 185 тис. Фахівців. Такими показниками поділилися фахівці компанії N-IX, спираючись на дані LIGA.tech. 

В 2019 зростання українського IT-ринку склало 30%. Експорт комп’ютерних послуг став одним з головних напрямків економіки країни: до 2020 він буде приносити близько 5 млрд доларів на рік. І на цьому прогрес не зупиняється.

Компанія HackerRank присудила Україні 11 місце серед 50 країн з найкращими розробниками ПЗ в світі. А в рейтингу кращих програмістів TopCoder Україна знаходиться трохи вище — 6 місце. Попит на послуги з розробки ПЗ зростає, отже, число IT-вакансій також збільшується. 

IT-компанії України пропонують все більше робочих місць. Так, в 2018 році кількість вакансій на DOU збільшилася до 4600 в місяць. Найбільшим попитом серед напрямів виявилися Front end, QA і PHP — 31% від усіх вакансій. Найбільша кількість IT-фахівців налічують в Київській області (40%). На другому місці знаходиться Харків (15%). Замикає трійку Львів (12%).

БЛІЦ

  • GlobalLogic, Ciklum, SoftServe, Epam, N-iX та інші великі IT-компанії України мають центри розробки в Києві.
  • В середньому, зарплата програмістів Python, .NET і Java вище показників, які кандидати вказують в резюме. Найвищу зарплату пропонують Python-розробникам — близько $1875. А ось у адміністраторів баз даних, бізнес-аналітиків і проджект-менеджерів ситуація зворотна: їх зарплати порівняно менше.
  • В Україні — понад 1600 IT-компаній. Кадровий резерв — 185 000 фахівців.
  • За 2018 год кількість вакансій на DOU зросла до 4500 на місяць.
  • Кількість роботодавців збільшилася на 38% — до 3300.
  • Серед клієнтів українських IT-фірм — понад 100 великих світових компаній зі списку Fortune.
  • Серед найбільш затребуваних фахівців сфери IT — web-розробники, PHP-програмісти, QA і Customer support.
  • За даними опитування на порталі DOU, розробники ПЗ визнали Java найпопулярнішою мовою програмування в Україні. За нею йдуть JavaScript, C #, PHP і Python.