Untitled-1-3-300x145 Must Read: 6 обов’язкових книг для айтішніка

Ми живемо у суспільстві, де з кожним днем все швидко розвивається. І це можна побачити, порівнявши життя 50 років тому із сьогоднішнім. Скільки всього було зроблено за цей час, скільки винаходів! Сфера IT не є виключенням. Тим більше, що зараз вона стає популярною як ніколи. Світ вимагає нових винаходів та вдосконалення попередніх. Штучний інтелект, безпілотні автомобілі, інтернет речей – все це вже не є сенсацією для суспільства. Завдяки геніям ITсфери життя стає легшим. Виникають питання: Як стати таким генієм? Що для цього потрібно?

В наш час самоосвіта набирає обертів. В майбутньому фізичне навчання та університети відійдуть в минуле. Як зайнятися самоосвітою в ІТ? З чого почати? Які книги слід почитати кожному ІТ-спеціалісту?

 

ITEA підготувала для вас топ 6 книг, які слід прочитати людині, життя якої пов’язане з ІТ. Книги, які читаються на одному диханні і дають унікальні поради.

 

  1. «Досконалий код» С. Макконнелл

Мову програмування Java не так вже і важко вивчити. А от як створити досконалий код – вже інше питання. Кодування – це мистецтво. І для того, щоб навчитися створювати правильні та унікальні коди, потрібно багато практики. Саме вміння писати досконалий код відрізняє звичайного програміста від компетентного. Книга Макконнелла «Досконалий код» розповідає саме про це. Зрозумілий та лаконічний стиль написання не викликає труднощів при читанні. В цій книзі можна дізнатися про техніки та методи якісного програмування. Автор підкреслює  важливість конструювання програмного забезпечення та наголошує, що ПО є центральною діяльністю у програмуванні. Це книга, яку можна перечитувати кожного разу, як тільки вона потрапляє до рук. Кожного разу читач буде відкривати в ній щось нове для себе.

 

  1. «Програміст-прагматик» Е. Хант, Д. Томас

Книга досить об’ємна, але варта того, щоб її прочитати. Кожна сторінка надзвичайно інформативна. Книга містить безліч корисних порад із сфери програмування. Сама назва свідчить про себе. Акцентується увага на практиці та застосуванні реальних методів. Тут розглядається безліч тем, починаючи від особистої відповідальності і кар’єрного зросту до архітектурних технік, які допомагають легко адаптувати код. Тут ви познайомитеся з принципом DRY (Don’t Repeat Yourself), тобто «Не повторюй самого себе». Суть принципу в тому, що кожний фрагмент програмного забезпечення має бути неповторним та унікальним. Саме завдяки цьому, вказує автор, підвищується надійність та доступність продукту.

 

  1. «Рефакторинг» М. Фаулер

Існує безліч неякісно розроблених програм, які важко розширювати та підтримувати. Як вдосконалити вже існуючий код, і який саме код потрібен для покращення ПО пояснює рефакторинг. Саме про це йдеться у книзі М. Фаулера.

На думку самого автора, рефакторинг – це зміна у внутрішній структурі ПО, ціллю якої є полегшення розуміння його роботи і спрощення модифікації.

Популярність цієї книги зумовлена тим, що з перших сторінок автор дає практичні приклади. Книга одразу поглинає читача у свій світ. Книга займає перше місце стосовно порад щодо рефакторингу.

 

  1. «Чистий код» Р. Мартін

Поганий та неякісний код теж може функціонувати. Але невдовзі він може принести негативні наслідки компанії. Книга допоможе зрозуміти відповіді на такі питання:

  • яка різниця між чистим кодом та поганим;
  • як написати хороший код і як перетворити поганий код у хороший;
  • як форматувати код до максимальної читабельності;
  • як здійснити повну обробку помилок без зміни логіки коду.

У книжці подаються приклади таких відомих продуктів як JUnit, FitNesse, JDepend, Ant и TomCat. На початку книги Граді Буч, американський спеціаліст в області програмної інженерії, дає відповідь на запитання про чистий код. На його думку, це чистий і прямолінійний код, який читається як добре написана проза. Чистий код ніколи не затемнює наміри проектувальника; він повний чітких абстракцій та простих ліній передачі управління.

 

  1. «Мистецтво програмування» Д. Кнут

Книга вважається Біблією програмування і складається з 4 томів. В кінці 20 ст. вона була визнана однією з найкращих для вивчення програмного забезпечення. В ній розповідається про фундаментальні алгоритми, їх аналіз та застосування. Відмінність цієї книги від інших полягає в тому, що в ній високо піднята планка якості матеріалу та присутній академічний стиль викладу. Книга служить навчальним посібником у багатьох університетах. Унікальною можливістю є те, що можна самостійно виконувати задачі різних ступенів складності.

Навіть якщо ви вважаєте себе компетентним програмістом, прочитавши цю книгу, ви знайдете для себе багато нового. Цікавим залишається той факт, що обкладинка третього видання першого тому містить цитату Біла Гейтса: «Якщо ви вважаєте себе дійсно хорошим програмістом, прочитайте «Мистецтво програмування» Д. Кнута. Якщо зможете прочитати працю в повному об’ємі, то вам слід відправити мені своє резюме».

 

  1. «Ansible Configuration Management» D. Hall

Книга призначена для тих, хто хоче вивчити  систему управління конфігураціями , починаючи з основ. Вона поступово надає знання, які необхідні для ефективного управління системою простим та швидким способом. Насичена практичними прикладами, які допомагають краще зрозуміти суть.

Після прочитання, ви зможете:

  • взаємодіяти з модулями та розгортати хмарні інфрастуктури;
  • управляти конфігураціями
  • здійснювати переконфігурацію системи

 

Топ 6 книг допоможуть відкрити вам очі на багато речей у сфері IT та дати відповіді на безліч питань. Не втрачайте часу. Збільшуйте свою бібліотеку якісними книгами з програмування.